25 Şubat 2008 Pazartesi

ERKEN BAHAR

Dün burada öyle güzel bir hava vardiki,cogu yaz günlerinde bile böyle sicak göremiyoruz.Dün bir ara arabadaki klima disaridaki sicakligi 22 derece gösteriyordu.Günes piril piril parlayinca insan otomatik olarak neseli oluyor gerci ama,bu zamanda havanin böyle sicak olmasi beni cok endiselendiriyor maalesef.Dün sabah erkenden kalktik ve hem güzel havayi degerlendirmek ve hem de büyük oglum Serhan'in Lichtenstein'deki macini seyretmek icin yola ciktik.(Lichtenstein,Isvicre'nin icinde,Avusturya'ya sinir ayri bir parlamentosu olan kücücük bir ülke ve ayrica krallikla da yönetiliyormus.Arada sinir yok,sanki Isvicre'nin bir sehrine giriyorsunuz gibi.Magazalar,dükkanlar ve parasi ayni ama baska bir ülke. )Ilkönce oraya gidip macin ilk yarisini seyrettik,daha sonra da Zürih'e göle gittik.Her taraf öyle kalabaliktiki zor park edip dolasabildik.Sanki Isvicre'nin yarisi Zürih'e gelmis gibiydi.Her tarafta insanlar sürü halinde yürüyorlardi.Ama tüm kalabaliga ragmen biz dolasip,güzel,günesli bir günde bol bol D vitamini alip evimize döndük.


Bu Vaduz'daki (Lichtenstein)saray


Burada Ren nehrinin kenarinda Serhan'in macini seyretmeye giderken (resimdeki Berkin)Burada da Vaduz'un bir caddesi. (Lichtenstein)

Burasi da Zürih

3 yorum:

Tijen dedi ki...

Avrupa'nın tam orta yerinde olmak iyi bir şey değil mi Senem? Her yere kolaylıkla ulaşabiliyor insan.

kizilciksurubu dedi ki...

Haklisin Tijen'cim,burada bizim o sansimiz var.Bu sansi da kullanmak iyi oluyor.Yorumun icin cok tesekkür ediyorum.

Hulya Unsal Sakiroglu dedi ki...

merhaba Senem,

yasadigin yerin fotolarini yayinlaman cok iyi oluyor orada bulunma imkani olmayan arkadaslar icin...en azindan gorme imkani oluyor boylelikle. Buarada bloguma ekledim seni...Kendine iyi bak.